ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ ve SİTE KULLANIM ŞARTLARI

 

Lütfen sitemizi kullanmadan evvel bu ‘site kullanım şartları’nı dikkatlice okuyunuz.

Bu alışveriş sitesini kullanan ve alışveriş yapan müşterilerimiz aşağıdaki şartları kabul etmiş varsayılmaktadır:

Sitemizdeki web sayfaları ve ona bağlı tüm sayfalar (‘site’) Mobileks.net adresindeki Mobileks firmasının (Firma) malıdır ve onun tarafından işletilir. Sizler (‘Kullanıcı’) sitede sunulan tüm hizmetleri kullanırken aşağıdaki şartlara tabi olduğunuzu, sitedeki hizmetten yararlanmakla ve kullanmaya devam etmekle; Bağlı olduğunuz yasalara göre sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip ve 18 yaşın üzerinde olduğunuzu, bu sözleşmeyi okuduğunuzu, anladığınızı, kabul etmiş olduğunuzu ve sözleşmede yazan şartlarla bağlı olduğunuzu, kişisel verilerinizin işlenmesine, kişisel verilerinizin kaydedilmesine dair açık rızanızın ve onayınızın olduğunu, kişisel verilerin toplanması esnasında yasal mevzuata uygun şekilde tam ve eksiksiz olarak bilgilendirilmiş olduğunuzu, gayrikabili rücu olarak kabul etmiş sayılırsınız.

 

İşbu üyelik sözleşmesi gereği site kullanım şartlarına uygun şekilde ilgili sorumlulukları ve yükümlülükleri tam, eksiksiz, doğru, zamanında yerine getireceklerini taraflar gayrikabili rücu olarak kabul, beyan ve taahhüt ederler.

 

SORUMLULUKLAR

a.Firma, fiyatlar ve sunulan ürün ve hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar.

b.Firma, üyenin sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında yararlandırılacağını kabul ve taahhüt eder.

c.Kullanıcı, sitenin kullanımında tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacağını aksi halde ve 3. Kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacağını peşinen kabul eder.

d.Kullanıcı, site içindeki faaliyetlerinde, sitenin herhangi bir bölümünde veya iletişimlerinde genel ahlaka ve adaba aykırı, kanuna aykırı, 3. Kişilerin haklarını zedeleyen, yanıltıcı, saldırgan, müstehcen, pornografik, kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden içerikler üretmeyeceğini, paylaşmayacağını kabul eder. Aksi halde oluşacak zarardan tamamen kendisi sorumludur ve bu durumda ‘Site’ yetkilileri, bu tür hesapları askıya alabilir, sona erdirebilir, yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar. Bu sebeple yargı mercilerinden etkinlik veya kullanıcı hesapları ile ilgili bilgi talepleri gelirse paylaşma hakkını saklı tutar.

e.Sitenin üyelerinin birbirleri veya üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kendi sorumluluğundadır.

 

FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

2.1. İşbu Site’de yer alan ünvan, işletme adı, marka, patent, logo, tasarım, bilgi ve yöntem gibi tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları site işleteni ve sahibi firmaya veya belirtilen ilgilisine ait olup, ulusal ve uluslararası hukukun koruması altındadır. İşbu Site’nin ziyaret edilmesi veya bu Site’deki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez.
2.2. Site’de yer alan bilgiler hiçbir şekilde çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve/veya aktarılamaz. Site’nin bütünü veya bir kısmı diğer bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksi halde, Firma’nın tüm yasal hakları saklıdır.

 

YETKİLİ MAHKEME ve KESİN DELİL

İşbu üyelik sözleşmesinin gerçekleştirilmesinde uygulanacak hukuk Türk Hukuku olup; işbu sözleşme’den ve taraflar arasındaki hukuki ilişkiden kaynaklanan ihtilaflara ilişkin olarak T.C. İstanbul Merkez Mahkemelerinin ve T.C. İstanbul Merkez İcra Dairelerinin yetkili olacağını taraflar kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

 

İşbu üyelik sözleşmesinin uygulanması sırasında doğabilecek uyuşmazlıklarda, Mobileks Firmasının usulüne uygun olarak tutulmuş olan ticari defter kayıtları, elektronik ortamdaki kayıtları ve e-posta yazışmaları, yapılan telefon görüşmeleri, telefon yazışmaları (Sms mesajları ve/veya Whatsapp mesajları, yazışmalar vs.) 6100 sayılı HMK’nın 193. maddesi anlamında kesin delil olacağını taraflar gayrikabili rücu olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

 

İşbu sözleşme taraflarca, okunarak ve anlaşılarak tam bir mutabakat ile kabul edilmiştir.